STX Quant 300 C

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: STX
 • Numer GTIN (EAN): 5903726507196
 • Dostępność: Brak
 • szt.
 • 345,00 zł / szt.
 • Niedostępny

Darmowa dostawa

Kolumny STX Quant 300 C

Cena dotyczy jednej kolumny i nie posiadają maskownic

Dostępne kolory

 • Doskonałe dopasowanie barwy do kolumn frontowych Quant 300
 • Bardzo dobre zrównoważenie tonalne
 • Przebieg impedancji bezpieczny dla wzmacniaczy
 • Szeroki zakres liniowego pasma przenoszenia
 • Bardzo niskie zniekształcenia harmoniczne i nieliniowe
 • Wysoka wytrzymałość mocowa
 • Nowoczesne wzornictwo
 • użycie wysokiej jakości materiałów i komponentów
 • solidność wykonania
 • produkcja w Polsce
 • 5 letnia gwarancja i wieloletni serwis pogwarancyjny.
STX Quant wenge


STX Quant wenge detail
System 2 drożny zamknięty
Moc szczytowa 600 W
Moc muzyczna 300 W
Moc znamionowa 150 W
Zalecana moc wzmacniacza 30 - 300 W
Nominalna impedancja 8 Ohm
Pasmo przenoszenia 46 Hz – 42 kHz ( - 10 dB)
Pasmo przenoszenia 63Hz – 23kHz ( - 3 dB)
Głośnik niskotonowy 2x4” (115 mm)
Głośnik wysokotonowy 104 mm ( średnica cewki 25 mm)
Efektywność 89 dB (2,83 V / m)
Waga ~3 kg netto / 1 szt.
Wymiary (WxSxG) 130 x 355 x 110 mm

Producent zastrzega sobie prawo do zmian danych technicznych i opisów.Cechy produktu:

Zestaw głośników Quant 300 C przeznaczony jest do współpracy w systemach kina domowego jako głośnik centralny (przedni lub tylny). Kolumnę cechuje zwarta budowa. Nadrzędnym celem było uzyskanie optymalnych właściwości akustycznych, z szczególnym naciskiem na przetwarzanie zakresu mowy, przy zachowaniu kompaktowych wymiarów. Szczególnie istotne było zminimalizowanie głębokości kolumn bez pogarszania parametrów akustycznych. Szeroka paleta kolorystyczna ułatwia dopasowanie do wystroju wnętrz. Kolumny Quant 300 C wraz z kolumnami Quant 300 E polecane są jako rozszerzenie zestawu stereo Quant 300, do standardów dźwięku przestrzennego (5.1 ; 6.1 ; 7.1 itp.)

STX Quant wenge detail


STX Quant obudowa

Podzespoły, technologie, materiały:

Membrany głośników niskotonowych wykonano z modyfikowanej celulozy. Głośniki wykonane w oparciu o celulozowe membrany cechują się bardzo niskim poziomem rezonansów własnych i łagodnym przebiegiem charakterystyki na końcu pasma głośnika. Modyfikowana celuloza jest obecnie najpopularniejszym materiałem membran głośnikowych – również w konstrukcjach klasy Hi-end. Zastosowanie zawieszeń górnych ze specjalnej mieszanki gumy gwarantuje ich bardzo wysoką trwałość – zdecydowanie wyższą niż w przypadku zawieszeń piankowych. Głośnik wysokotonowy z membraną jedwabną cechuje się niskim poziomem zniekształceń nieliniowych i harmonicznych a także wyrównaną charakterystyką częstotliwościową. Zastosowanie układu symetrycznego z 4 calowymi głośnikami niskotonowymi pozwoliło na zachowanie zwartej konstrukcji bez pogorszenia parametrów akustycznych. Wszystkie głośniki zastosowane w kolumnach Quant 300 C zostały zaprojektowane i wykonane przez naszą firmę. Dało to możliwość stworzenia przetworników doskonale dopasowanych do siebie pod względem efektywności, brzmienia i stylistyki a także dostosowanych do zastosowanej obudowy.W kolumnie zastosowano obudowę zamkniętą. Konstrukcja obudowy wykonana jest w całości z płyty MDF. Warstwę wykończeniową stanowi estetyczna, wytrzymała i łatwa w utrzymaniu filia drewnopodobna.

charakterystyka pasma


foton mirror drive obrazek

W kolumnach zastosowano dedykowaną zwrotnicę umożliwiającą uzyskanie wyrównanej charakterystyki częstotliwościowej a także spójnego i neutralnego brzmienia.Pozostałe informacje techniczne:

Głośnik wysokotonowy:

 • Membrana wykonana z kompozytu jedwab/poliwęglan modyfikowanego termicznie i poddanego wielokrotnej impregnacji
 • Technologia ARC (anty reflex chamber) W komorze głośnika wysokotonowego zastosowano specjalnie wyprofilowany stożek rozpraszający fale dźwiękowe.
 • Cewka głośnika wykonana z najlepszej klasy aluminiowego drutu nawojowego CCAW, nawijana na ultra precyzyjnych szwajcarskich nawijarkach firmy Meteor.
 • Magnes ferrytowy głośnika wykonany z najlepszego materiału Y35
 • Nabiegunniki głośnika wykonane ze stali niskowęglowej o zawartości węgla poniżej 0,1%

 

O nas stx logo

S T X Advanced Audio Technology - jako firma możemy pochwalić się prawie 30 letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji aparatury elektroakustycznej. Nasze urządzenia w tym kolumny głośnikowe i zastosowane w nich głośniki są projektowane i produkowane w Polsce, w Józefowie i Karczewie koło Warszawy. Produkcja odbywa się na przestrzeni 7000m2. Dysponujemy bogato wyposażonym, nowoczesnym parkiem maszynowym, w którego skład wchodzą między innymi: CNC tokarki, frezarki, wtryskarki, nawijarki, lasery, prasy, magneśnice i wiele innych maszyn i urządzeń. Dysponujemy także własną narzędziownią. Aktualnie jesteśmy największym producentem głośników w Polsce, oraz w tej części Europy. Od początku lat 90 wyprodukowaliśmy kilka milionów głośników i setki tysięcy kolumn głośnikowych. Naszymi partnerami handlowymi są duże firmy jak i małe manufaktury, oraz klienci indywidualni z Europy, Australii, Ameryki Północnej i Azji. Projektujemy i produkujemy głośniki w wersji OEM dla firm zarówno polskich jak i zagranicznych. Oferujemy naszym klientom najnowocześniejsze rozwiązania i zaawansowaną technologię np. w produkcji membran z włókna węglowego oraz membran kompozytowych - kevlar/nomex/kapton*. Nasze głośniki zostały uznane przez wiele firm oraz klientów indywidualnych z wielu krajów za najlepsze pod względem jakości. Instalowanie głośników STX w monitorach studyjnych polskich i zagranicznych producentów jest dowodem najwyższego uznania dla jakości naszych produktów. Nasza praca została wielokrotnie doceniona na wystawach, oraz w prasie branżowej poprzez zdobycie wielu nagród, wyróżnień i świetnych recenzji. Więcej o nas na www.stx.pl i profilu FB.

Z poważaniem zespół STX

*kapton kevlar nomex - nazwy zastrzeżone dla DuPont