Magnetyczna platforma antywibracyjna Atom 400x550x90

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
    (Zobacz recenzje)
  • Kod: 2210
  • Producent: STX
  • Dostępność: Jest

  • Historia ceny
  • szt.
  • 849,00 zł

Cena dotyczy 1szt. platformy pod wybrane obciążenie. Czas realizacji zamówienia 10 dni roboczych. Produkt wykonywany pod indywidualne zamówienie.

Magnetyczna platforma antywibracyjna Atom

 

     

      Platforma antywibracyjna Atom to zaawansowana konstrukcja wykorzystująca magnesy trwałe i zjawisko hybrydowej lewitacji magnetycznej.

      Dolna płyta platformy styka się z podłożem za pośrednictwem kolcy. Górna płyta unosi się na poduszce magnetycznej. W odróżnieniu od klasycznych platform z układem łożysk antywibracyjnych lub elementów elastycznych platforma magnetyczna nie ma żadnego fizycznego elementu przenoszącego nacisk sprzętu na podłoże. Składowa pionowa wibracji tłumiona jest z niespotykaną w innych konstrukcjach efektywnością.

       Urządzenie działa dwukierunkowo – zarówno tłumi drgania powodowane przez sprzęt audio (np. kolumny) i minimalizuje ich przenoszenie na podłoże jak również minimalizuje drgania podłoża przenoszone na sprzęt.

        Hybrydowa lewitacja magnetyczna umożliwia skuteczne tłumienie drgań w zdecydowanie szerszym zakresie niż pasmo akustyczne. O efektywnym działaniu platformy możemy mówić już od częstotliwości na poziomie 1-2 Hz zaś górna granica przekracza 40 kHz. Cecha ta jest szczególnie pożądana w przypadku wszystkich elementów systemu audio a w szczególności gramofonów, wzmacniaczy i przedwzmacniaczy lampowych, odtwarzaczy CD. Ustawienie kolumn na platformach zmniejsza wibracje przenoszone na podłoże a za jego pośrednictwem na pozostałe elementy toru audio, zmniejszeniu ulega też oddziaływanie między kolumnami. Wszystkie te cechy umożliwiają uzyskanie możliwie najbardziej zbliżonych do idealnych warunków pracy całego systemu. Przeprowadzone testy wykazały korzystne oddziaływanie na budowaną przez kolumny scenę, przekaz jest bardziej klarowny i uporządkowany, udaje się dostrzec nowe wcześniej zamaskowane aspekty brzmienia.

 

 

Właściwy dobór podstawy:

W przypadku kolumn zalecamy dobór podstawy z mniejszym zapasem nośności, w przypadku elektroniki zapas powinien być większy.

 

Przykład:

Dysponujemy sprzętem o wadze 18kg

Mamy do wyboru podstawki o obciążalności 10-20kg i 15-25kg.

W przypadku kolumn zalecamy podstawę 10-20kg natomiast w przypadku sprzętu elektronicznego będzie to podstawa 15-25kg

 

Wymiary podstawy:

400 x 550 x 90 mm