Kolumny Podłogowe Atom 400

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Kod: 02130
 • Dostępność: Brak

 • Historia ceny
 • kpl.
 • 9 999,00 zł / kpl.
 • Niedostępny

Cena dotyczy 2szt. kolumn. Czas realizacji zamówienia 10 dni roboczych. Wybarwienie standardowe - dąb naturalny. Wybarwienia dostępne na zamówienie:  dąb rustykalny, dąb mocca, dąb nero.

Kolumny podłogowe STX Atom 400STX Atom 400

 

Ogólne właściwości zestawu:

 

 • Perfekcyjne wyważenie tonalne całego pasma akustycznego

 

 • Zwarty precyzyjny bas

 

 • Dobrze zaznaczone niskie rejestry

 

 • Doskonała scena dźwiękowa

 

 • Czysty i klarowny zakres tonów średnich

 

 • Zastosowanie materiałów najwyższej jakości

 

 • Precyzyjne wykonanie

 

 • Wyprodukowane w Polsce

 

 

 

STX Atom 400

Dane techniczne:

System

3 drożny

Rodzaj obudowy

Bass-reflex

Moc szczytowa

500 W

Moc muzyczna

400 W

Moc znamionowa

200 W

Zalecana moc wzmacniacza

20 - 400 W

Głośnik niskotonowy

1 x 270 mm

Głośnik średniotonowy

2 x 150 mm

Głośnik wysokotonowy

1 x 104 mm

Nominalna impedancja

8 Ω

Efektywność

90 dB (2,83 V / m)

Pasmo przenoszenia

25 Hz - 31 kHz (-10 dB)

Pasmo przenoszenia

37 Hz - 24 kHz (-3 dB)

Wymiary (W x S x G)

1170 mm x 190 mm x 330 mm

STX zastrzega sobie prawo do zmian danych technicznych.                         

 

 

STX Atom 400

 

 

Ogólna charakterystyka produktu:

      Kolumny Atom 400 charakteryzuje doskonałą barwą dźwięku, świetna stereofonia, mikrodetaliczność, klarowność i przejrzystość. Energetyczny punktowy, precyzyjny bas, zrównoważona, klarowna ale nie natarczywa średnica a także czysty i wyrazisty zakres tonów wysokich.

     Dzięki zastosowaniu głośników niskotonowych o średnicy 27 cm możliwe było uzyskanie bardzo efektywnego przetwarzania zakresu basu i subbasu. Zakres wyższego basu i średnich tonów przetwarzany jest przez głośniki nisko-średniotonowe o średnicy 15 cm w układzie symetrycznym. Użycie dwóch głośników nosko-średniotonowych umożliwiło zastosowanie niskiej częstotliwości podziału zwrotnicy – koniecznej w przypadku  głośnika niskotonowego umieszczonego na bocznej ściance. Zakres wysokotonowy przetwarzany jest przez akrylowo – aluminiowo – ceramiczną kopułkę docenianą w wielu testach. 

     Symetryczny układ głośników nisko-średniotonowych owocuje lepszą kontrolą charakterystyk kierunkowych w osi pionowej zaś umieszczenie głośnika niskotonowego na bocznej ściance pozwala zachować wąski front kolumny bez kompromisów w zakresie przetwarzania niskich tonów.

     Doskonała równowaga tonalna sprawia, że kolumny dobrze odnajdują się w każdym gatunku muzycznym. Odpowiedni dobór głośników i przemyślana konstrukcja zwrotnicy pozwoliły na uzyskanie szerokiej sceny dźwiękowej. Wszystko to w połączeniu z wysoką dynamiką zestawu uwidacznia wszelkie detale i niuanse odtwarzanego nagrania. 

     Do budowy przetworników basowych wykorzystano membranę z włókna węglowego, Membrany głośników niskośredniotonowych wykonano z kompozytu kapton – kevlar – nomex. Głośnik wysokotonowy oparto o akrylowo – aluminiowo – ceramiczną kopułkę o średnicy 25 mm. Wszystkie głośniki wyposażono w pierścienie miedziane symetryzujące pole magnetyczne. 

     Na podstawie wieloletniego doświadczenia wypracowaliśmy własny algorytm optymalizacji w którym opracowania inżynierskie prezentowane są wieloosobowemu panelowi słuchaczy który to na podstawie ślepych testów wskazuje kierunek dalszych prac.  Umożliwiło nam to pełne wykorzystanie właściwości materiałów i uzyskanie doskonałego efektu końcowego.

 

 

 

 

 

STX Atom 400

Obudowa:

     Obudowy kolumn Atom 400 zostały w całości wykonana z drewna dębowego. Całość procesu obróbki przeprowadzono na obrabiarkach numerycznych CNC. W celu minimalizacji rezonansów obudowy w newralgicznych miejscach zastosowano wewnętrzne wzmocnienia i rozpraszacze fal stojących.

     W konstrukcji kolumn sekcja basowa pracuje w obudowie typu bass-reflex.  Zastosowanie Rezonatora Helmholtza umożliwia zwiększenie efektywności przetwarzania niskich tonów w stosunku do obudowy zamkniętej. Sprawia to, że zakres basowy cechuje wysoka efektywność typowa dla obudów bass-reflex przy zachowaniu dobrego zróżnicowania dźwięku. Dodatkową zaletą prezentowanego typu obudowy jest zauważalne zwiększenie wytrzymałości mocowej przetworników w zakresie niskich częstotliwości.

     W przypadku obudowy bass - reflex ilość i rodzaj wytłumienia odgrywa dużą rolę. Zbyt mała ilość powoduje pojawienie się niechcianych rezonansów - zbyt duża osłabia efektywność działania portów Bass - reflex. Z tego też powodu wykonano wiele testów mających na celu prawidłowy dobór zarówno samego materiału, jego rozmieszczenia jak i ilości. Efektem jest wysoka wierność reprodukowanego dźwięku. 

 

     Sekcja nisko-średniotonowa pracuje w obudowie z otworami stratnymi - taka konstrukcja pozwala na obniżenie częstotliwości rezonansowej głośnika i zwiększa efektywność pracy zwrotnicy. Dodatkową zaletą jest zmniejszenie efektu poduszki powietrznej tłumiącej pracę głośnika. 

 

 

 

 

 

 

STX Atom 400

Zwrotnica :

     W kolumnach zastosowano trójdrożną zwrotnice umożliwiającą podłączenie typu Bi-amping.  W pełni odseparowano sekcję basową od sekcji śednio-wysokotonowej umieszczając je na osobnych płytkach celem minimalizacji wzajemnego oddziaływania. Zastosowano elementy najwyższej klasy - kondensatory foliowe i termospiekalne cewki powietrzne. 

 

 

 

 

STX Atom 400

 

 

Głośniki

 

     Wszystkie głośniki cechują się doskonałym dopasowaniem pod względem barwy dźwięku. Zastosowane przetworniki zostały opracowane w naszej firmie pod kątem osiągnięcia minimalnych zniekształceń nieliniowych i harmonicznych.

     Membrany głośników niskotonowych wykonano z włókna węglowego którego ogromną zaletą jest doskonały stosunek wytrzymałości do wagi. Membrany głośników nisko-średniotonowych  wykonano z kompozytu Kapton - Kevlar - Nomex cechującego się doskonałymi właściwościami akustycznymi. Membrany głośników wysokotonowych wykonano z kompozytu aluminiwo- akrylowo - ceramicznego łączącego najlepsze cechy wymienionych materiałów.

     W układach magnetycznych wszystkich głośników zastosowano pierścienie miedziane - demodulująco - symetryzujące minimalizujące zniekształcenia nieliniowe i harmoniczne. 

 

 

 

 

 

 

STX Atom 400

Pozostałe informacje techniczne:

 

Głośnik wysokotonowy:

 • Membrana wykonana kompozytu aluminiwo- akrylowo - ceramicznego

 • Cewka głośnika wykonana z najlepszej klasy drutu nawojowego CCAW

 • Magnes ferrytowy głośnika wykonany z najlepszego materiału Y35

 • Nabiegunniki głośnika wykonane ze stali niskowęglowej o zawartości C poniżej 0,1

Głośnik średniotonowy:

 • Membrana wykonana z kompozytu Kapton - Kevlar - Nomex

  o dużym tłumieniu wewnętrznym z bardzo niskim rezonansem własnym

 • Cewka głośnika wykonana z najlepszej klasy drutu nawojowego w podwójnej emalii firmy Electrisola Germany

 • Magnes ferrytowy głośnika wykonany z najlepszego materiału Y35

 • Nabiegunniki głośnika wykonane ze stali niskowęglowej o zawartości C poniżej 0,1

Głośnik niskotonowy:

 • Membrana wykonana z włókna węglowego o dużym tłumieniu wewnętrznym poddanej specjalnej impregnacji dla uzyskania wyższej sztywności.

 • Wielowarstwowa cewka głośnika wykonana z najlepszej klasy drutu nawojowego w podwójnej emalii firmy Electrisola Germany

 • Magnes ferrytowy głośnika wykonany z najlepszego materiału Y35

 • Nabiegunniki głośnika wykonane ze stali niskowęglowej o zawartości C poniżej 0,1

 

 

 

STX Atom 400

 

 

 

 

Ustawienie:

 

Centrum akustycznym jest głośnik wysokotonowy, który powinien znajdować się na wysokości głowy słuchacza. Kolumny powinny być ustawione w odległości 10-40 cm od tylnej ściany pomieszczenia odsłuchowego.

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć:

Zestaw zawiera "lewą" i "prawą" kolumnę

 

STX Atom 400 STX Atom 400

 

 

Dwie wersje podstawy do wyboru

 

STX Atom 400

Podstawa 1

STX Atom 400

Podstawa 2

 

 

Niezależne zwronice dla sekcji niskotonowej i średnio - wysokotonowej oraz terminal umożliwiający podłączenie typu Bi-amping 

 

STX Atom 400 zwrotnica STX Atom 400 terminal

 

 

Komora sekcji nisko - średniotonowej z otworami stratnymi i stożkami rozpraszającymi fale stojące 

STX Atom 400

STX Atom 400

Wewnętrzne połączenia zrealizowane przewodami w ekranie

 

 

 

Głośniki wysokotonowy i nisko - średniotonowy z aluminiowymi koszami

 

STX Atom 400 głośnik wysokotonowy STX Atom 400 głośnik niskośredniotonowy

 

 

Głośnik niskotonowy z membraną z włókna węglowego i aluminiowym koszem

 

 

 

STX Atom 400 Głośnik niskotonowy

 

 

Wyloty tuneli bass-reflex w przestrzeni między podstawą a kolumną

 

STX Atom 400 podstawa STX Atom 400 budowa

 

 

 

STX Atom 400

 

 

 

O nas:

 

Jako firma możemy się pochwalić prawie 30 letnim doświadczeniem w projektowaniu, konstruowaniu i produkcji głośników i kolumn głośnikowych. Nasz dział konstrukcyjny stale pracuje nad udoskonaleniem produktów, tak żeby zaproponować rozwiązania optymalne zarówno pod względem technologicznym i cenowym. Wszystkie kolumny i zastosowane w nich głośniki są projektowane i produkowane w Polsce w Józefowie koło Warszawy. Wszystkie działania konstrukcyjne podporządkowane są jednej idei – uzyskania jak najwierniejszego, pełnego barwy i szczegółowego dźwięku.

Nasza praca została wielokrotnie doceniona. Zdobyliśmy wiele nagród, wyróżnień i świetnych recenzji. Przed wprowadzeniem na rynek produktu prowadzimy szeroko zakrojone testy odsłuchowe na podstawie których wybieramy optymalne rozwiązania.

Z poważaniem zespół STX