STX Foton FX-300

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 02115
 • Producent: STX
 • Numer GTIN (EAN): 5903726500258
 • Dostępność: Jest

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: 2-5 dni robocze
 • para
 • 7 179,00 zł / para

Darmowa dostawa

STX Foton FX-300STX Foton FX-300

Ogólne właściwości zestawu:

 

 • Bardzo dobra równowaga tonalna

 

 • Świetna jakość dźwięku w pełnym zakresie mocy

 

 • Wysoka efektywność

 

 • Zastosowanie materiałów wysokiej jakości

 

 • Precyzyjne wykonanie

 

 • Przebieg impedancji bezpieczny dla wzmacniaczy

 

 • Szeroki zakres liniowego pasma przenoszenia

 

 • Wyprodukowane w Polsce

 

 

 

STX Foton FX-300

Dane techniczne:

System

2 drożny

Rodzaj obudowy

Bass-reflex

Moc szczytowa

600 W

Moc muzyczna

300 W

Moc znamionowa

150 W

Zalecana moc wzmacniacza

30 - 300 W

Głośnik niskotonowy

2 x 180 mm

Głośnik wysokotonowy

1 x 104 mm

Nominalna impedancja

8 Ω

Efektywność

90 dB (2,83 V / m)

Pasmo przenoszenia

27 Hz - 43 kHz (-10 dB)

Pasmo przenoszenia

39 Hz - 23 kHz (-3 dB)

   

Wymiary (W x S x G)

950 mm x 195 mm x 300 mm (320 mm z maskownicą)

STX zastrzega sobie prawo do zmian danych technicznych.                         

 

 

STX Foton FX-300

STX Foton FX-300 - Zaawansowane technologie, perfekcyjne brzmienie

Założeniem priorytetowym kolumn Foton FX-300 jest uzyskanie jak najwyższej jakości brzmienia i bezkompromisowej jakości wykonania, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.
Kolumny Foton FX-300 to nasz najbardziej zaawansowny technologicznie produkt - materiały kompozytowe, zaawansowana przetwornica, doskonałe dobranie elementów i lata doświadczenia, są gwarancją najwyższej klasy brzmienia.

 

 

 

STX Foton FX-300

 

Obudowa

W wysokiej i wąskiej obudowie problemem są fale stojące, pojawiające się wewnątrz, pomiędzy równoległymi powierzchniami. Nawet najbardziej staranne umieszczenie portu Bass-reflex nie wyeliminuje całkowicie tego utrudnienia. Dlatego też zastosowaliśmy bezkompromisowe i rzadko spotykane (nawet w kolumnach kilkukrotnie droższych) skośne przegrody, których zadaniem jest eliminacja wspomnianego zjawiska powstawania fal stojących wewnątrz obudowy. Efektem takiego rozwiązania jest reprodukcja basu w sposób neutralny, bez efektu dudnienia. Górna, skośna przegroda dodatkowo oddziela głośnik wysoko tonowy od ciśnień wytwarzanych przez głośniki nisko-średnio tonowe, w głównej komorze obudowy.

 

Całość obudowy została wykonana z płyty MDF 16. W zależności od wersji wykończenia, pokrytej fornirem naturalnym lub lakierem "półpołysk". Wewnętrzne powierzchnie płyt zostały pokryte matą tłumiącą, redukującą niepożądane rezonanse własne obudowy, a także zostały wypełnione materiałem absorbującym energie pozostałych fal stojących.

 

 

 

STX Foton FX-300

Zwrotnice

Zwrotnice głośnikowe zostały opracowane przy użyciu nowoczesnych, zaawansowanych programów i systemów projektowo-pomiarowych jakim jest np. system “CLIO” firmy AUDIOMATICA. Szczególną uwagę poświęcono na testy odsłuchowe w szczególności na akustyczną integrację przetworników, która ma bezwarunkowy wpływ na scenę dźwiękowa oraz na efekt stereo. Przeprowadzono wiele sesji odsłuchowych, podczas których, na podstawie opinii testerów, dokonano wyboru optymalnego projektu.

 

 

 

 

Foton FX-300 mirror drive

Głośniki

 

Technologia mirror driver
Kolumny Foton FX-300 wyposażono w najbardziej zaawansowane technologicznie głośniki naszej produkcji. Specjalnie na potrzeby tej konstrukcji stworzono nowatorskie przetworniki z układem magnetycznym w technologii mirror driver. Zarówno indukcyjność, jak i natężenie pola magnetycznego zachowuje niespotykaną liniowość w całym zakresie pracy głośnika. Na wykresach zilustrowano symetrię pracy układu magnetycznego. Czerwona krzywa ilustruje zależność natężenia pola oddziaływującego na cewkę głośnika w funkcji jego wychylenia. Kolor szary natomiast ilustruje lustrzane odbicie krzywej celem lepszego zobrazowania asymetrii.

 

 

 

 

 

Standardowy układ magnetyczny

Dla porównania, drugi wykres przedstawia parametry pracy klasycznego układu magnetycznego.
 Wyniki pomiarów dobitnie potwierdzają wyższość układu magnetycznego mirror driver nad standardowymi rozwiązaniami. Efektem wysokiej liniowości pracy układu magnetycznego jest zdecydowana redukcja zniekształceń harmonicznych. Najsilniejszemu zredukowaniu ulegają zdecydowanie gorzej odbierane harmoniczne nieparzyste. Aluminiowe demodulatory oraz miedziane pierścienie Faradaya w połączeniu z optymalną geometrią nabiegunników mają zarówno ogromny, jak i pozytywny wpływ na wymienione zjawiska. W głośnikach zastosowano membrany z włókna węglowego – nowoczesnego, bardzo lekkiego i wytrzymałego materiału poddanego wielokrotnej impregnacji. Na marginesie - zastosowano najnowsze osiągnięcia technologiczne z dziedziny impregnacji membran mającej na celu redukcję niepożądanych modów własnych. Konstrukcje wszystkich głośników Foton zostały wykonane z aluminium. W głośniku nisko-średnio tonowym zastosowano 36mm cewkę pracującą w precyzyjnie profilowanym systemie wentylacji magnetowodu, która wraz z pierścieniami Faradaya oraz dzięki ażurowej budowie aluminiowego kosza w istotny sposób redukuje zjawisko kompresji termicznej, jak i ciśnienia powietrza poniżej dolnego resora, oraz kopułki przeciwpyłowej. Szczególną uwagę poświęcono aby przepływ powietrza nie generował niepożądanych turbulencji również przy wysokich mocach.

 

 

 

STX Foton FX-300

 

 

 

 

Ustawienie:

 

Centrum akustycznym jest głośnik wysokotonowy, który powinien znajdować się na wysokości głowy słuchacza. Kolumny powinny być ustawione w odległości 10-40 cm od tylnej ściany pomieszczenia odsłuchowego.

 

 

 

 

 

 

Pozostałe informacje techniczne

 

Głośnik wysokotonowy Foton FX-300

Głośnik wysokotonowy:

 

 • Membrana wykonana z poliwęglanu modyfikowanego termicznie i poddanego wielokrotnej impregnacji

 • Panel wykonany z aluminium Pa11 co przekłada się na bardzo wysoką sztywność konstrukcji.

 • Magnetowód zawiera pierścienie Faradaya symetryzujące oraz demodulujące, które pozwalają na zdecydowane obniżenie zniekształceń.

 • Magentowód zawiera komorę rezonansową, który obniża częstotliwość rezonansową głośnika.

 • Cewka głośnika wykonana z najlepszej klasy drutu nawojowego CCAW.

 • Magnes ferrytowy głośnika wykonany z najlepszego materiału Y35

 • Nabiegunniki głośnika wykonane ze stali niskowęglowej o zawartości C poniżej 0,1

 

 

 

Głośnik nisko - średniotonowy Foton FX-300

Głośnik nisko - średniotnowy:

 

 • Membrana wykonana włókna węglowego modyfikowanego termicznie i poddanego wielokrotnej impregnacji

 • Kosz głośnika wykonany z wysokowytrzymałego stopu aluminium co przekłada się na bardzo wysoką sztywność konstrukcji.

 • Magnetowód zawiera pierścienie Faradaya symetryzujące oraz demodulujące, które pozwalają na zdecydowane obniżenie zniekształceń.

 • Otwór dekompresyjny w nabiegunniku wykonany z dodatkowym profilowaniem krawędzi celem minimalizacji turbulencji powietrza.

 • Cewka głośnika wykonana z najlepszej klasy drutu nawojowego CU.

 • Magnes ferrytowy głośnika wykonany z najlepszego materiału Y35

 • Technologia mirror drive

 

 

 

 

 

obudowa Foton FX-300

 

 

    Obudowa:

 • Terminale przyłączeniowe zamontowane bezpośrednio na obudowie

 

 • Kolce jednoczęściowe (brak możliwości wystąpienia niepożądanych rezonansów)

 

 • Wewnętrzne wytłumienie filcowo-bitumiczno-polipropylenowe typu sandwich w obudowie.

 

 • Maskownica wykonana z tkaniny „przeźroczystej akustycznie”

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolor biały

Foton FX-300 kolor biały

 

 

 

Kolor szary

Foton FX-300 kolor szary

 

 

 

 

Kolor dąb bielony

Foton FX-300 kolor dąb bielony

 

 

 

Kolor wengeFoton FX-300 kolor wenge

 

 

 

 

Kolor wenge / czarny front

Foton FX-300 kolor wenge + czarny

 

Kolor czarny

Foton FX-300 kolor czarny

 

 

 

 

 

O NAS

STX Advanced Audio Technology - jako firma możemy pochwalić się prawie 30 letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji aparatury elektroakustycznej. Nasze urządzenia w tym kolumny głośnikowe i zastosowane w nich głośniki są projektowane i produkowane w Polsce, w Józefowie i Karczewie koło Warszawy.

Produkcja odbywa się na przestrzeni 7000m2. Dysponujemy bogato wyposażonym, nowoczesnym parkiem maszynowym, w którego skład wchodzą między innymi: CNC tokarki, frezarki, wtryskarki, nawijarki, lasery, prasy, magneśnice i wiele innych maszyn i urządzeń. Dysponujemy także własną narzędziownią. Aktualnie jesteśmy największym producentem głośników w Polsce, oraz w tej części Europy. Od początku lat 90 wyprodukowaliśmy kilka milionów głośników i setki tysięcy kolumn głośnikowych.

Naszymi partnerami handlowymi są duże firmy jak i małe manufaktury, oraz klienci indywidualni z Europy, Australii, Ameryki Północnej i Azji. Projektujemy i produkujemy głośniki w wersji OEM dla firm zarówno polskich jak i zagranicznych. Oferujemy naszym klientom najnowocześniejsze rozwiązania i zaawansowaną technologię np. w produkcji membran z włókna węglowego oraz membran kompozytowych - kevlar/nomex/kapton*. Nasze głośniki zostały uznane przez wiele firm oraz klientów indywidualnych z wielu krajów za najlepsze pod względem jakości.

Instalowanie głośników STX w monitorach studyjnych polskich i zagranicznych producentów jest dowodem najwyższego uznania dla jakości naszych produktów. Nasza praca została wielokrotnie doceniona na wystawach, oraz w prasie branżowej poprzez zdobycie wielu nagród, wyróżnień i świetnych recenzji.

 

 Z POWAŻANIEM ZESPÓŁ STX

 

 

Cena dotyczy 2szt. kolumn     Kolory: biały, szary, czerwony, czarny, orzech, wenge, heban     Konstrukcja dwudrożna Bass-reflex     Moc - 300 W     Impedancja - 8 Ω     Efektywność - 90 dB     Pasmo przenoszenia - 39 Hz - 23 kHz     Głośnik niskotonowy 2 x 180 mm     Głośnik wysokotonowy 1 x 104 mm