STX Electrino M-100

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Kod: 01125
 • Producent: STX
 • Numer GTIN (EAN): 5903726506717
 • Dostępność: Brak

 • Historia ceny
 • para
 • 898,00 zł / para
 • Niedostępny

Darmowa dostawa

Electrino M-100

 

 

Electrino M-100

Ogólne właściwości zestawu:

 

 • Doskonałe dopasowanie barwy do pozostałych kolumn serii Electrino

 

 • Bardzo dobre zrównoważenie tonalne

 

 • Przebieg impedancji bezpieczny dla wzmacniaczy

 

 • Szeroki zakres liniowego pasma przenoszenia

 

 • Bardzo niskie zniekształcenia harmoniczne i nieliniowe

 

 

Electrino M-100

 

Dane techniczne:

System
2 drożny
Rodzaj obudowy
Bass-reflex
Moc szczytowa
200 W
Moc muzyczna
100 W
Moc znamionowa
50 W
Zalecana moc wzmacniacza
10 - 150 W
Głośnik niskotonowy
1 x 150 mm
Głośnik wysokotonowy
1 x 104 mm
Nominalna impedancja
8 Ω
Efektywność
86 dB (2,83 V / m)
Pasmo przenoszenia
36 Hz - 41 kHz (-10 dB)
Pasmo przenoszenia
44 Hz - 23 kHz (-3 dB)
   
Wymiary (W x S x G)
325 mm x 180 mm x 280 mm
STX zastrzega sobie prawo do zmian danych technicznych.                         

 

Electrino M-100

Ogólna charakterystyka produktu:

    

Kolumny Electrono M-100 wyróżniają się nowoczesną forma wzornictwa – membrany głośników w kolorze białym, pochylona obudowa, fazowane krawędzie, kolorystyka, maskownica mocowana magnetycznie wszystko to sprawi, że kolumny doskonale wpisują się w nowoczesny wystrój wnętrza.

Zestaw głośnikowy Electrino M – 100 Może być wykorzystywany jako samodzielne monitory pełno pasmowe przeznaczone do odsłuchu stereo. Wykorzystanie monitorów w systemach kina domowego, zamiast typowych kolumn surround (boczne i tylne) pozwala na uzyskanie jeszcze bardziej realistycznych efektów dźwięku przestrzennego. Kolumny cechują się zwartą konstrukcją. Założeniem priorytetowym było uzyskanie jak najwyższej jakości brzmienia i bezkompromisowej jakości wykonania. Szeroka paleta kolorystyczna i niewielkie wymiary ułatwia dopasowanie do wystroju pomieszczenia.

 

 

123

Obudowa:

Obudowy zostały wykonane na obrabiarkach numerycznych CNC. Pochylenie pod kątem7 stopni pozwala na zbliżenie centr akustycznych głośników w osi pionowej. Wewnętrzne ścianki obudów zostały pokryte specjalnym materiałem tłumiącym , w celu zniwelowania podatności na rezonanse własne, czego efektem jest jeszcze wyższa neutralność reprodukowanego dźwięku.

 

 

 

Zwrotnica i głośniki:

Zwrotnice głośnikowe zostały opracowane przy użyciu nowoczesnych, zawansowanych programów i systemów projektowo-pomiarowych jakim jest np. system “CLIO” firmy AUDIOMATICA. Szczególną uwagę poświęcono na testy odsłuchowe w szczególności na akustyczną integrację przetworników, która ma bezwarunkowy wpływ na scenę dźwiękowa oraz na efekt stereo. Przeprowadzono wiele sesji odsłuchowych, podczas których, na podstawie opinii testerów dokonano wyboru optymalnego projektu.

 

 

Głośniki

Całą serię electrino cechuje spójność brzmienia i stylistyki co umożliwia dowolną konfigurację zestawu w zależności od potrzeb. Zastosowane przetworniki zostały opracowane w naszej firmie pod kątem osiągnięcia minimalnych zniekształceń nieliniowych i harmonicznych. Membrany głośników nisko-średniotonowych wykonano z modyfikowanej celulozy cechującej się doskonałymi właściwościami akustycznymi. Membrany głośników wysokotonowych wykonano z poliwęglanu poddanego specjalnej obróbce cieplnej. Odpowiednio dobrane profile membran pozwolił na uzyskanie doskonałych charakterystyk częstotliwościowych. Układy magnetyczne wymienionych przetworników zawierają miedziane pierścienie Faradaya, które redukują szkodliwe zjawiska degradujące jakość dźwięku takie jak: modulacja pola przy dynamicznej pracy cewki, wspomniane zniekształcenia nieliniowe i harmoniczne oraz obniżenie wartości zwrotnego napięcia elektromagnetycznego. Panel głośnika wysokotonowego wykonano w całości z aluminium co przekłada się na zmniejszenie drgań i rezonansów.

 


 

Pozostałe informacje techniczne:

 

Głośnik wysokotonowy

 

* Membrana wykonana z poliwęglanu modyfikowanego termicznie i poddanego wielokrotnej impregnacji

 

* Panel wykonany z aluminium Pa11 co przekłada się na bardzo wysoką sztywność konstrukcji.

 

* Magnetowód zawiera pierścienie Faradaya symetryzujące oraz demodulujące, które pozwalają na zdecydowane obniżenie zniekształceń.

 

* Magentowód zawiera komorę rezonansową, który obniża częstotliwość rezonansową głośnika.

 

* Cewka głośnika wykonana z najlepszej klasy drutu nawojowego CCAW

 

* Magnes ferrytowy głośnika wykonany z najlepszego materiału Y35

 

* Nabiegunniki głośnika wykonane ze stali niskowęglowej o zawartości C poniżej 0,1

 

Głośniki nisko-średniotonowe

 

* Membrana wykonana z modyfikowanej celulozy o dużym tłumieniu wewnętrznym z bardzo niskim rezonansem własnym

 

* Cewka głośnika wykonana z najlepszej klasy drutu nawojowego w podwójnej emalii firmy Electrisola Germany

 

* Magnes ferrytowy głośnika wykonany z najlepszego materiału Y35

 

* Nabiegunniki głośnika wykonane ze stali niskowęglowej o zawartości C poniżej 0,1

 

 

Obudowa

* Wewnętrzne wytłumienie polipropylenowe w całej obudowie.

 

* Obudowy wykonane są w standardzie ekologicznym tzn. do montażu użyto klejów wodnych

 

* Maskownica wykonana z tkaniny „przeźroczystej akustycznie”

 

* Maskownica mocowana „magnetycznie”

 

* Wszystkie podzespoły widoczne profilowane do powierzchni obudowy

 

 

Ustawienie:

 

Centrum akustycznym jest głośnik wysokotonowy, który powinien znajdować się na wysokości głowy słuchacza. Kolumny powinny być ustawione w odległości 10-40 cm od tylnej ściany pomieszczenia odsłuchowego.

 

 

O nas:

 

Jako firma możemy się pochwalić prawie 30 letnim doświadczeniem w projektowaniu, konstruowaniu i produkcji głośników i kolumn głośnikowych. Nasz dział konstrukcyjny stale pracuje nad udoskonaleniem produktów, tak żeby zaproponować rozwiązania optymalne zarówno pod względem technologicznym i cenowym. Wszystkie kolumny i zastosowane w nich głośniki są projektowane i produkowane w Polsce w Józefowie koło Warszawy. Wszystkie działania konstrukcyjne podporządkowane są jednej idei – uzyskania jak najwierniejszego, pełnego barwy i szczegółowego dźwięku.

Nasza praca została wielokrotnie doceniona. Zdobyliśmy wiele nagród, wyróżnień i świetnych recenzji. Przed wprowadzeniem na rynek produktu prowadzimy szeroko zakrojone testy odsłuchowe na podstawie których wybieramy optymalne rozwiązania.

Z poważaniem zespół STX

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena dotyczy 2szt. kolumn     Kolory: biały, czarny, orzech, orzech murano, wenge     Konstrukcja dwudrożna Bass-reflex     Moc - 100 W     Impedancja - 8 Ω     Efektywność - 86 dB     Pasmo przenoszenia - 36 Hz - 41 kHz     Głośnik niskotonowy 1 x 150 mm     Głośnik wysokotonowy 1 x 104 mm